Tirana
scattered clouds
17 ° C
17 °
17 °
72 %
2.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
21 °
E mërkurë, 5 Maj, 2021
spot_img

“Lojë e ndyrë o piktor”, Jul Deda i përvishet Edi Ramës: Nuk mund të vaksinosh vetëm të moshuarit dhe të harrosh të rinjtë, të ardhmen e vendit!

spot_img

Lajme të ngjashëm

Aktori i njohur Jul Deda, i angazhuar me strukturat e Partisë Demokratike, “i përvishet” kryeministrit Edi Rama, në lidhje me atë që ai e quan “lojë e ndyrë me vaksinat”.

Sipas aktorit, Rama nuk mund të merret vetëm me të moshuarit dhe të harrojë të rinjtë, ata të cilët janë e ardhmja e vendit.

Shënimi i plotë i Jul Dedës:

Loja e ndyre e piktorit. Mosha e trete pa diskutim duhet respektuar, ndihmuar dhe trajtuar siç i takon, por ti nuk mund te besh fushate mbi kete fakt o piktor. Nuk mund te merresh vetem me te moshuarit dhe te harrosh te rinjte, te harrosh te ardhmen e vendit. Fushata jote, duke shfrytezuar dhembshurine qe mund te kemi per te moshuarit eshte loje e piset nga ana jote. Nese nje i moshuar na dhimbset se eshte i vetmuar, eshte sepse ti detyrove femijet e tij te iknin nga ky vend.

Rinia mori valixhet per shkakun tend, prandaj ti ke frike te perballesh me rinine, me familjet e reja, me krahun e vertete te punes, te cilin ti e le si peshku pa uje. Nuk mund te dalesh atje, te luash “babain e kombit” si delirant dhe te shfrytezosh deshiren e te moshuarve per te jetuar sa me gjate, per t’i kthyer ne vote. Fushata jote “nje i moshuar, nje vaksine, nje vote” eshte teper e shpifur dhe aspak njerezore.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img