Tirana
clear sky
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
0 %
Pre
26 °
Sht
27 °
Die
28 °
Hën
26 °
Mar
29 °
E premte, 20 Maj, 2022
spot_img

Loja “shtet, qytet” fut në “sherr” banorët, Beniada kritikon Ilirin: Nuk dini të shkruani shqip edhe më bëni mua…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Banorët e “Big Brother Vip”, mbrëmjen e djeshme kanë luajtur lojën e famshme “shtet, qytet”. Lojë e cila është bërë shkaktare për konflikte dhe debate brenda shtëpisë. Gjatë lojës banorët kanë debater për shkrimin e fjalëve apo përdorimin e gjuhës dialektike dhe jo asaj letrare.

Teksa ishin duke luajtur disa prej banorëve e kishin shkruajtur “gjirafën”  me xh dhe jo me gj. Balerini lir Shaqiri dhe disa banorë të tjerë këmbëngulnin se shkruhet me ‘xh’.

Kjo gjë duket se ka ndodhur në favor të modeles Beniada Nishani, e cila kritikohetpër të folurën e saj, por këtë herë ka qenë modelja që i ka kritikuar duke iu thënë se nuk dinë të shkruajnë shqip.

“Unë mbaj mend në shkollë, ishte me ‘xh’, por besoj se kohët e fundit është bërë me ‘gj’, tani thuhet ‘gjirafa’”, tha Iliri.

“Ju nuk dini të shkruani në shqip, pastaj më flisni mua italisht”, tha Beniada.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
RingRing
spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img