Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
21 %
2.6kmh
0 %
Enj
21 °
Pre
21 °
Sht
21 °
Die
20 °
Hën
15 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

‘Loja e Shahut’, më përpara Rama apo Meta? Pjerin Ndreu tregon kush kryeson

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti i Partisë Socialiste Pjerin Ndreu dha qëndrimin e tij për ngjarjet e fundit në politikë dhe për emërimin e Sandër Lleshit si zëvendës ministër i Brendshëm në emisionin “45 minuta”.

Ndreu u shpreh se në ‘lojën e shahut’ deri tani kryeministri Edi Rama kryeson ndaj presidentit, duke pretenduar se Ilir Meta ka bërë shkelje kushtetuese.

“Rama është më para, se ka Ministrin e Brendshëm të tijin dhe drejtorin e SHISH-it. Rama nuk ka bërë shkelje, ndërsa presidenti ka bërë shkelje kushtetuese”, tha Ndreu.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img