Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
93 %
1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
27 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

Lobimi rus ne PD/ Dëshmia e Gazment Bardhit fundos Lulzim Bashën dhe Arben Ristanin (Dokumenti i plotë)

spot_img

Lajme të ngjashëm

00ebb6c27859f6eef15a849aae2a5327

Është publikuar së fundmi njoftimi i përfundimit të hetimeve për çështjen e lobimit rus në Partinë Demokratike në zgjedhjet e vitit 2017.

Nisur nga dokumenti i firmosur nga dy prokurorët e çështjes Gjergj Tako dhe Ervin Karanxha, në këtë kërkesë që zoti Basha, Arben Ristani dhe Ilir Dervishi të thirren si të pandehur është futur dhe dëshmia e sekretarit aktual të PD-së Gazment Bardhi.

Sipas pretendimit të Prokurorisë, çka theksohet edhe në faqen nr.3 të dokumentit më poshtë, dëshmia e Gazment Bardhit është një nga elementët që hetuesit e kanë përfshirë në tërësinë e akteve dhe provave për të ngritur akuzën ndaj Lulzim Bashës, Arben Ristanit dhe Ilir Dervishit.

1 .jpg

2.jpg
3.jpg

Më shumë

spot_img