Lobimi rus ne PD/ Dëshmia e Gazment Bardhit fundos Lulzim Bashën dhe Arben Ristanin (Dokumenti i plotë)

Publikuar tek: aktualitet, më 16:48 08-11-2019 Lobimi rus ne PD/ Dëshmia e Gazment Bardhit fundos Lulzim Bashën dhe Arben Ristanin (Dokumenti i plotë) Dokumenti i prokurorisë së Tiranës (lart-majtas), Gazment Bardhi (foto kryesore)

Është publikuar së fundmi njoftimi i përfundimit të hetimeve për çështjen e lobimit rus në Partinë Demokratike në zgjedhjet e vitit 2017.

Nisur nga dokumenti i firmosur nga dy prokurorët e çështjes Gjergj Tako dhe Ervin Karanxha, në këtë kërkesë që zoti Basha, Arben Ristani dhe Ilir Dervishi të thirren si të pandehur është futur dhe dëshmia e sekretarit aktual të PD-së Gazment Bardhi.

Sipas pretendimit të Prokurorisë, çka theksohet edhe në faqen nr.3 të dokumentit më poshtë, dëshmia e Gazment Bardhit është një nga elementët që hetuesit e kanë përfshirë në tërësinë e akteve dhe provave për të ngritur akuzën ndaj Lulzim Bashës, Arben Ristanit dhe Ilir Dervishit.

1 .jpg

2.jpg
3.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010112047195435
array(1) { ["section"]=> string(107) "lobimi-rus-ne-pd-deshmia-e-gazment-bardhit-fundos-lulzim-bashen-dhe-arben-ristanin-dokumenti-i-plote-185181" }