Hapësire reklamuese

Çështjet kryesore

Aktualitet

Llotaria Amerikane, mësoni kur dalin EMRAT e fituesve

Shkruar nga Newsbomb

Duke filluar nga data 7 maj te gjithë shqiptarët që kanë aplikuar për Llotarinë Amerikane mundtë kontrollojnë nëse janë.

Ambasada Amerikane bën me dije se aplikantët mund të përdorin numrin e tyre unik të konfirmimit të dhënë në regjistrim, duke kontrolluar online nëse janë fitues ose jo.

“Duke filluar nga 7 maji 2019, për të parë nëse janë përzgjedhur, të regjistruarit e DV-2020 do të mund të përdorin numrin e tyre unik të konfirmimit të dhënë në regjistrim duke kontrolluar online Kontrollin e Statusit të të Regjistruarve në faqen zyrtare të E-DV-së. Kontrolli i Statusit të të Regjistruarve do të informojë pjesëmarrësit e përzgjedhur se si të aplikojnë për vizën e Lotarisë për veten e tyre dhe anëtarët e familjes së tyre.  Të përzgjedhurit do të mund të mësojnë datën e tyre të intervistës për vizë duke hyrë tek Kontrolli i Statusit të të Regjistruarve”, njofton Ambasada Amerikane.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese