Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
4.1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

‘Llokumin e parë jepja vjehrrës’, Rama merr pjesë në fejesën e vajzës nga Mamurrasi me djalin turk (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

029110c321d7df00eb911bc24aa493df

Kryeministri Edi Rama ka marrë pjesë në fejesën e vajzës nga Mamurrasi Eldës dhe djalit nga Stambolli Burakut.

Ata u takuan gjatë kohës që Buraku ishte dukur punuar në kantierin ku do të ndërtohen 500 banesa në Laç, si dhuratë nga Turqia.

Gjatë një vizite të Ramës në kantier ai i premtoi shtetasit turk se do të ishte i pranishëm në fejesën e djalit të tij Burakut.

Mesa duket Rama e mbajti fjalën dhe sot ka qenë i pranishëm në ceremoninë e fejesës së tyre.

“Mamurras, Kurbin – Në kantierin e shkollës së re që po rilind më e madhe, më e bukur e më e fortë dhe më pas, në ceremoninë e një fejese të plazmuar në kantierin e lagjes së re të Laçit, mes Eldës, vajzës nga Mamurrasi dhe Burakut, djalit nga Stambolli”,- shkruan Rama.

di_rama.png

 

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img