Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
67 %
1kmh
0 %
Pre
16 °
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
E premte, 24 Shtator, 2021
spot_img

‘Lleshaj të shkojë në spital si pacient’, Vasili sulmon ashpër ministrin: Ka nevojë të trajtohet

spot_img

Lajme të ngjashëm

ca42796afed71f811203e72c7c0f207c

Ish deputeti i LSI, Petrit Vasili ka sulmuar ashpër ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj.

Sipas Vasilit, ‘Lleshaj duhet të shkojë në spital si pacient dhe jo t’i ndyjë ato si ministër bandit’.

‘Ky ministër i brendshëm duhet tu drejtohet spitaleve si pacient se vertet ka shumë nevojë, që të trajtohet, si i sëmurë që është, ndonëse shpresat e tij për shërim janë shumë të pakta.

Nuk i shëron dot mjekësia as komplekset, as deliret dhe as deprimimet gjithfarësh të një ministri kaq me shumë probleme psiqike dhe psikologjike të të tashmes dhe të shkuarës’, shkruan Vasili

Postimi i plotë:

 Lleshaj te shkoje si pacient ne spitale, se ka nevoje dhe jo ti ndyje ato si minister bandit!!

Ministri i Brendshem ose zorra qorre e Edi Rames çfaqet neper spitale si nje i zbritur nga pylli,qe hungerin pa ditur se ku ndodhet.

Shpjegojani ketij te shkalluari,qe spitalet nuk jane as reparte policie,as detashmente gaz-hedhese,as FNSH,as Garda e Republikes, por jane institucionet qe prodhojne jete dhe zemra e tyre jane mjeket dhe infermieret.

Ndaj ky i shkalluar te mendohet mire kur hyn ne spitale,kur hungerin dhe leh brenda spitaleve, edhe kur guxon e jep urdhera brenda spitaleve.

Ky minister i brendshem duhet tu drejtohet spitaleve si pacient se vertet ka shume nevoje, qe te trajtohet,si i semure qe eshte, ndonese shpresat e tij per sherim jane shume te pakta.

Nuk i sheron dot mjeksia as komplekset,as deliret dhe as deprimimet gjithfaresh te nje ministri kaq me shume probleme psiqike dhe psikologjike te te tashmes dhe te shkuares.

Ai thjesht do rendohet gjithnje e me shume,por atehere sherimin do ta marre persiper prokuroria, sepse mjeksia do te jete e panevojshme.

 

Më shumë

spot_img