Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0.5kmh
90 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Lleshaj pritet me protesta në universitetin e Durrësit, studenti: Vjen si kreu i shërbimit sekret; Ministri: Ju e përcaktoni ku hyj unë…(DEBATI-VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

09b7fa7f43500ec454b59963ead9a658

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj është pritur me protesta në Durrës.

 

Ministri pritet që të zhvillojë një takim në Universitetin e Durrësit, ndërsa është pritur me protesta.

Më herët Lleshaj zhvilloi një takim në portin e Durrëst, ndërsa pas kësaj bashkë me kreun e Bashkisë Vangjush Dako, kanë mbërritur në ambientet e kampusit universitarë ku e prisnin studentë, pedagogë, banorë të zonës e struktura drejtuese të Policisë dhe do të diskutohet për çështje të mjedisit, decentralizimin si dhe të sigurisë në tërësi.

Mirëpo, me të mbërritur ata u pritën me thirrjet “turp”, “turp”, “turp”, nga studentë dhe mbështetës të PD-së.

Të rinjtë e akuzojnë ministrin se ka helmuar me gaz lotsjellës.

Debati:

Studenti: Juve nuk ju takon të shkoni në asnjë vend të Shqipërisë. Ju veni qeveri legjitime. Vini këtu dhe ne e morëm vesh vetëm 1 orë përpara, sikur po vjen kreu i shërbimit sekret.

Lleshaj: Ju e përcaktoni se ku hy dhe nuk hy unë?

Studenti: Nuk e përcaktojmë ne, por duhet ta dimë.

Lleshaj: Kush jeni ju?

Studenti: Jam qytetar i këtij vendi dhe ju më keni helmuar. Jeni i ministri i Brendshëm dhe na helmuat me gaz. Turp! Turp! Turp!

Lleshaj: Nëse do të komunikosh, hajde komuniko…

Studenti: Çfarë të komunikoj? Kemi komunikuar në shesh, hodhët lëndë kimike. Po sot çfarë do bëni? Më thoni? Cilat janë masat që do merrni? Do më arrestojnë shoqëruesit tuaj?

Lleshaj: Nuk kam ardhur për këtë punë      

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img