Hapësire reklamuese

Live Updates

E djathta “rrëmben” vendet në Parlamentin Europian!

Çfarë do të gjeni në brendësi

E djathta ka triumfuar në zgjedhjet europarlamentare europiane. Pas votimit të ditës së djeshme doli në pah se edhe dy grupet e qendrës kanë rritur numrin e tyre të votave. Partitë e ekstremit të djathtë patën zgjedhjet më të mira ndonjëherë në parlamentin europian me fitore të mëdha në Francë, Gjermani dhe Itali dhe së bashku kanë marrë thuajse 1 të katërtën e dhomës.

10 Postime
2 JAVE ME PARE

E djathta “rrëmben” Europën: Shumicë votash në Francë, Itali e Gjermani; të gjelbërit humbin vendet e Parlamentit Europian

Nga Newsbomb

Fotoarkiv/ Parlamenti Europian E djathta ka triumfuar në zgjedhjet europarlamentare europiane. Pas votimit të ditës së djeshme doli n&e...

2 JAVE ME PARE

Rezultati përfundimtar në Greqi/ Fredi Beleri “rrëmben” votën e mijëra grekëve, Pirro Dhima lihet jashtë Parlamentit Europian

Nga Newsbomb

Fotomontazh: Fredi Beleri dhe Piro Dhima “Demokracia e Re” e kryeministrit Kyriakos Mitsotakis arriti të siguronte një fitore bind&eu...

2 JAVE ME PARE

U zgjodh eurodeputet, reagon për herë të parë nga qelia Fredi Beleri: Drita fiton mbi errësirën

Nga Newsbomb

Fredi Beleri Fredi Beleri nga qelia ka reaguar për herë të parë pas sigurimit të vendit në Parlamentin Europian, si eurodeput...

2 JAVE ME PARE

Nata “bombë” në PE! Von der Leyen drejt mandatit të dytë, populli “shuplaka” Macronit dhe Scholzit, supriza e zgjedhjeve Fredi Beleri

Nga Newsbomb

Presidentja e Komisionit Evropian Ursula von der Leyen feston me kryeministrin bavarez në Gjermani Një natë plot "drama", fitore e humbje ka...

2 JAVE ME PARE

Humbja e thellë në zgjedhjet europiane, jep dorëheqjen kryeministri belg

Nga Newsbomb

Kryeministri i Belgjikës, Alexander DeCroo Kryeministri i Belgjikës, Alexander DeCroo njoftoi dorëheqjen e tij pas humbjes së...

2 JAVE ME PARE

Vangjel Dule ironizon Ramën pas zgjedhjes së Belerit eurodeputet: Mësim për autokratët

Nga Newsbomb

Vangjel Dule Fredi Beleri me shumë gjasa do të jetë eurodeputet në parlamentin europian, pas rezultateve bindëse të zgjedhjev...

2 JAVE ME PARE

Macron shpërndan asamblenë kombëtare, çon vendin në zgjedhje të parakohshme

Nga Newsbomb

Emmanuel Macron Presidenti francez, Emmanuel Macron ka njoftuar se po shpërndan asamblenë kombëtare dhe do të thërrasë pë...

2 JAVE ME PARE

Beleri korr sukses nga burgu, i treti më i votuari i Demokracisë së Re për Eurodeputet

Nga Newsbomb

FotoMontazh/ Fredi Beleri Teksa votimi në Greqi është mbyllur, ra në sy pjesëmarrja tepër e ulët nga grekët, duke u...

2 JAVE ME PARE

Zgjedhjet Europiane 2024/ Disfatë për Olaf Scholz, ja si renditen partitë deri më tani

Nga Newsbomb

E djathta ekstreme ka shënuar fitore të mëdha në Gjermani dhe Austri në zgjedhjet e së dielës në BE, duke iu bash...

2 JAVE ME PARE

Zgjedhjet në PE/ Von der Leyen apel: Votoni, le të tregojmë fuqinë e demokracisë sonë!

Nga Newsbomb

Presidentja e KE, Ursula Von Der Leyen Presidentja e Komisionit Evropian, Ursula Von Der Leyen, hodhi votën e saj në zgjedhjet e Parlamentit...

Sondazh

Poll

Hapësire reklamuese