Tirana
broken clouds
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
94 %
0.5kmh
75 %
Die
22 °
Hën
20 °
Mar
18 °
Mër
19 °
Enj
18 °
E diel, 24 Tetor, 2021
spot_img

LIVE / Njerëzit në mes të lumit “LUFTOJNË” me rrjedhën e ujit, niset HELIKOPTERI për t’i shpëtuar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një makinë me tre pasagjerë Brenda është rrëmbyer nga ujrat e Vjosës në zonën e quajtur Bishti i Malit në Bashkinë e Selenicës.

Pamjet e para që vijnë janë tragjike ndërsa shihet një banor në ujë, i cili siç duket është ngjitur mbi makinë. Njerëzit që janë buzë lumit nuk mund të bëjnë asgjë.

Eshtë nisur një gomone e Delta Force pork a dështuar në shpëtimin e jetës së njerëzve.

Olta Xhaçka ministrja e brendshme sapo njofton se drejt Bishtit të Malit është nisur me urgjencë një helicopter për të nxjerrë nga ajri njerëzit që janë në mes të lumit dhe po luftojnë me rrjedhën.

PAMJET LIVE:

 

 

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img