Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Sht
37 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
36 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

Lituania: Rusia po gënjen për bllokimin hekurudhor, të gjitha mallrat e nevojshme po transportohen në Kaliningrad

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministrja e Lituanisë, Ingrida Simonyte, ka thënë se pretendimet ruse për një bllokadë hekurudhore të postës së saj territoriale në Kaliningrad, janë një “gënjeshtër”.

Ajo shkruan se të gjithë mallrat e nevojshme për njerëzit që jetojnë në Rajonin e Kaliningradit, si ushqime, farmaceutikë,etj, po transportohen.

albsig

spring

“Çdo bisedë për një bllokadë të Kaliningradit është një gënjeshtër. Lituania është në përputhje me sanksionet e vendosura nga Bashkimi Evropian ndaj Rusisë për agresionin dhe luftën e saj në Ukrainë.

Sanksionet u miratuan nga të gjitha vendet anëtare të BE-së më 15 mars.Të gjitha mallrat e tjera të nevojshme për njerëzit që jetojnë në Rajonin e Kaliningradit, ushqime, farmaceutikë, etj, po transportohen”, shkroi Simonyte.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img