Tirana
scattered clouds
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
64 %
0.5kmh
40 %
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
31 °
Hën
27 °
E enjte, 17 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Listat e pastra dhe thirrja e Yuri Kim për Tom Doshin, flet Celibashi: Këtë çështje e ka zgjidhur Kushtetuta dhe ligji

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

d9773ea33810be2895e098e50d308e22

Komisioneri shtetëror për zgjedhjet, Ilirjan Celibashi ka folur sot në “Real Story” dhe për çështjen e kandidatëve dhe listave të pastra, kërkesë kjo nga DASH dhe ambasadorja e SHBA në Tiranë, Yuri Kim.

Celibashi tha se këtë çështje e ka zgjidhur Kushtetuta dhe ligji.

Sipas tij, institucione të cilat kanë përgjegjësinë për të zbatuar Kushtetutën, kanë përgjegjësi vetëm e vetëm t’i qëndrojnë strikt.

“Mund të them se çfarë unë thashë në takimin me ambasadoren se çfarë ka thënë ambasadorja është vetë në pozitën për ta bërë deklarimin. Nga ana e KQZ-së është prezantuar gjithë çfarë KQZ-ja është duke bërë në lidhje me këto zgjedhje. Këtë çështje e ka zgjidhur Kushtetuta dhe ligji, ajo çfarë është e përcaktuar në Kushtetutë dhe ligj do të thotë që është interesi publik, do të thotë që është morali brenda, e mira publike në fund të fundit. Institucione të cilat kanë përgjegjësinë për të zbatuar Kushtetutën, qoftë drejtpërsëdrejti, qoftë edhe ligjin, kanë përgjegjësi vetëm e vetëm t’i qëndrojnë strikt, germë për germë, Kodit Zgjedhor”, deklaroi Celibashi.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img