Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
68 %
3.1kmh
0 %
Sht
20 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Lista e PS/ Taulant Balla nga Elbasani: Luljeta Bozo dhe Najada Çomo vlerë e shtuar nuk krahasohen me Nard Ndokën e Sali Berishën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

cae7aa816b1f988d2c73b1b5094c0b16

Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Socialiste Taulant Balla nga Elbasani ka folur edhe një herë për listën e kandidatëve për zgjedhjet e 25 prillit.

Ai tha se emrat si Najada Como dhe Luljeta Bozo nuk mund të krahasohen me ato të PD-së, duke përmendur Fatmir Mediun, Nard Ndokën dhe Sali Berishën.

“Najada Como, Luljeta Bozo janë pjesë e betejave janë disa beteja që do ti cojmë në fund. Qoftë betejën për të shpëtuar nga kjo pandemi. Dhe Najada është model që prej ditës së parë i ka vënë gjoksin punës për të shpëtuar sa më shumë jetë njerëzish.

Luljeta është modeli i nje njeriu kur çdo zemër e shqiptarëve ishte e thyer, ajo u jepte shpresë. Dhe pse në një moshë të tretë ajo ka tepër energji. Këto janë një vlerë e shtuar a besoni se qytetarët i krahasojnë me ata të PD-së, Nard Ndokën e Sali Berishën,” tha Balla.

Ai ndër të tjerat e ka quajtuar tallje që Lulzim Basha ka futur më shumë kandidatë për deputetë që lejohen në ligj.

“KQZ e thotë qart në Elbasan janë 14 vende të zgjedhura dhe kodi thotë duhet jo më shumë se dy vend. Këta paska të gjithë problem me matematikën jo vetëm Basha. E ka thënë Topalli, Basha gënjen edhe kur e pyt “sa është ora”. Tani do i marrë këta kandidatë në telefon e do i thotë që nuk lejoheni të kandidoni se jeni më shumë” tha Balla.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img