Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
0kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
38 °
Sht
33 °
Die
34 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Lista e përbashkët me PD-në, Fatmir Mediu: Jemi akoma te ideja “çfarë do”, bashkëpunimi nuk fillon nga…

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

099316cc407739e340819242ecfc5a13

Kryetari i Partisë Republikane, Fatmir Mediu, ka folur në lidhje me marrëveshjen e paarritur ende me Partinë Demokratike për të dalë në një listë të përbashkët në zgjedhjet e 25 prillit.

Sipas tij, marrëveshja mes PD-së dhe PR-së është ende te ideja “çfarë do”, që Mediu nuk mund ta pranojë pas ii duket jo normale.

“Qëllimi i PR është për të ndërtuar një koalicion funksional. Shpresoj të përfundojë sa më shpejt marrëveshja me PD-në. Kur mua më thua “cfarë do”, nuk më duket normale, kur më thua “hajde përcaktojmë kriteret” mua më duket një negociatë e drejtë. Deri tani jemi akoma te ideja “cfarë do”. Bashkëpunimi nuk fillon nga ideja se kush është më lart dhe kush më poshtë. Kam 30 vite jetë politike dhe njoh lidershipin politik të PD, ndaj mendoj që secili nuk duhet të shikojë se ku e ka qoshen e vet”, tha Mediu në Vizion Plus.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img