Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Die
31 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

LISTA: 15 drejtues politikë të BASHËS dështuan të kapin OBJEKTIVIN, më dobët Shkodra, Gjirokastra… Vetëm Këlliçi dhe Agron Shehaj ‘me plus’ (EMRAT dhe REZULTATI)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Plot 15 nga 20 drejtuesit politikë të Partisë Demokratike kanë dështuar në zgjedhjet e 25 prillit, duke mos e kapur objektivin e vendosur nga Lulzim Basha, ose duke iu afruar shumë pranë.

Ndër ata me rezultat më të dobët janë Xhelal Mziu, Enkelejd Alibeaj, Tritan Shehu dhe Helidon Bushati i Shkodrës, raporton Newsbomb.al.

Ky i fundit, nga 63 mijë që e ka patur objektivin, ka arritur të mbledhë vetëm 47 mijë vota, ose 16 mijë më pak se objektivi, në një qark që konsiderohet si fortesë e demokratëve.

Megjithatë ka patur edhe rezultate pozitive, ndonëse vetëm tre. Por ata që vlen të theksohen janë Belind Këlliçi, i cili ka marrë 5 mijë vota më tepër si dhe Agron Shehaj me mbi 1 mijë vota.

Një rezultat tepër të dobët mund të thuhet se ka marrë edhe drejtuesi politik i Gjirokastrës, Tritan Shehu me minus 9 mijë vota. Po me kaq vota larg objektivit është edhe dyshja Edmond Spaho dhe Ervin Salianji.

swefsweg3egw3g 2

Më shumë

spot_img
spot_img