Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
86 %
2.1kmh
0 %
Mër
10 °
Enj
15 °
Pre
9 °
Sht
7 °
Die
5 °
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021
spot_img

Liroi të dënuarin me burgim të përjetshëm, KLGJ shqyrton kërkesën për shkarkimin e gjyqtarit të Korçës

digitalb
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

6808042dc2581c8d30dbdae265d7e09c

KLGJ ka shqyrtuar kërkesën e ILD e cila ka kërkuar shkarkimin nga detyra të gjyqtarit të Korçës Markelian Kuqo.

Hetimi disiplinor ndaj gjyqtarit Markeljan Kuqo lidhet me lirimin nga burgu të një të burgosuri më dënim të përjetshëm.

Në shkurt të vitit të kaluar urdhëroi lirimin me kusht të të dënuarit Gerd Gjinararin.

I arrestuar në Itali në vitin 1997 dhe më pas i dënuar me burgim të përjetshëm, Gerd Gjinarari, e pa veten jashtë qelisë, vitin e shkuar pasi në 14 shkurt gjykatësi i Korçës Markelian Kuqo pranoi kërkesën e tij për lirim me kusht.

Në Itali, Gjinarari, u akuzua për disa vepra penale, nga vrasja te armëmbajtja pa leje, trafik lëndësh narkotike dhe kryerje të krimit nga banda të armatosura. Prej vitit 2014 ai po vuante dënimin në Shqipëri, në burgun e Drenovës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
digitalb
spot_img
spot_img