Tirana
few clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
60 %
2.6kmh
20 %
Mër
18 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

Liroi shtëpitë për afganët, sipërmarrësi shqiptar bën gjestin human: E vuajtëm edhe ne luftën

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një sipërmarrës nga Prishtina ka ndërmarrë një nismë humanitare duke ofruar pa pagesë për 3 familje refugjate afgane.

Avni Miftari ka sqaryar arsyet që e çuan drejt këtij vendimi janë shpirtërore dhe të lidhura ngushtë me të shkuarën e tij.

“Duke pasur parasysh të kaluarën time personale, e cila lidhet me momentet aktuale që ndodhen afganët sot, unë kisha mundësi të ofroja. Ata kanë nevoja momentale të padiskutueshme dhe unë vendosa të bëj diçka. Unë kam qenë emigrant vetë, si azilant i viteve 93-94. Ata nuk asnjë rrugëdalje, veç shohin ditën e sotme.”

Dhjetra afganë ashtu si në Shqipëri shkuan dhe në Kosovë pas trazirave në vendin e tyre ku talebanët morën nën kontroll Afganistanin.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img