Tirana
scattered clouds
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
43 %
3.1kmh
40 %
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
23 °
Die
22 °
Hën
20 °
E enjte, 21 Tetor, 2021
spot_img

Liroi nga qelia të dënuarit përjetë, shtyhet seanca për Enkelejda Hoxhën dhe 9 të pandehurit e tjerë, çfarë kërkoi SPAK?

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Posaçme kundër korrupsionit ka shtyrë senacën e radhës për ish-gjyqtaren e Krujës Enkelejda Hoxha dhe 9 të pandehurit e tjerë të cilët u arrestuan në muajin shkurt nën akuzë për korrupsion.

GJKKO vendosi që seanca e radhës do të mbahet më 28 shtator në orën 13:00.

Burime për mediet bëjnë me dije se SPAK ka kërkuar akt eksperimentimin e laptopëve të ish-gjyqtares Hoxha.

Ish-gjyqtarja dyshohet se përmes rryshfetit ka liruar nga burgu një sërë personazhesh të botës së krimit. Një ndër ta është edhe Genc Tafili, i përfshirë në vrasjen e kolonelit Arben Zylyftari. Tafili kishte kryer vetëm 17 vite burg, nga 25 që ishte dënuar kur u lirua nga gjyqtarja Hoxha.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img