Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
87 %
1.5kmh
100 %
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
4 °
Mar
1 °
E premte, 21 Janar, 2022

Liroi nga qelia të dënuarit përjetë, gjykata shtyn seancën ndaj Enkelejda Hoxhës (SHKAKU)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Tiranës ka shtyrë sërish sot gjyqin e ish gjyqtares, Enkelejda Hoxha për në datën 11 Janar. Mësohet se shkak për këtë është bërë mungesa e prokurorit të çështjes i cili ka deklaruar se mungonte për arsye shqndetësore. Kjo është e disata herë që gjyakta shtyn gjyqin ndaj Hoxhës.

Kujtojmë që ish-gjyqtarja Enkelejda Hoxha së bashku me 9 të tjerë janë arrestuar me urdhër të SPAK teksa ishin në seancën gjyqësore dhe bëheshin gati t’i jepnin lirinë Sajmir Petanit, i dënuar për vrasje.

Ish-Gjyqtarja e Krujës, Enkelejda Hoxha ka firmosur lirimin nga burgu të anëtarit të bandës së Durrësit, Endrit Dokle, i cili ishte dënuar me burgim të përjetshëm. Po ashtu Hoxha ka liruar nga burgu Genc Tafilin, i dënuar për vrasjen e komisarit të Policisë Arben Zylyftari si dhe Ilir Pajës, të cilit i kishte mbetur mbi një vit dënim.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img