Tirana
few clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
3.1kmh
20 %
Sht
34 °
Die
37 °
Hën
36 °
Mar
37 °
Mër
38 °
E shtunë, 2 Korrik, 2022
spot_img

Liroi Gentian Dodën në këmbim të parave, ish-gjyqtari kërkon t’i kthehen 30 mln lekët e sekuestruara

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-gjyqtari Shkëlqim Miri, i akuzuar për korrupsion, kërkon t’i kthehet 30 milion lekët e sekuestruara.

albsig

spring

Miri është paraqitur te Krimet e Rënda së bashku me avokatin Arben Prenga dhe ka kërkuar kthimin e parave të cilat u konfiskuan pasi dyshohet se i ka fituar nga korrupsioni.

Kujtojmë se në datë 9 nëntor 2017,  Sektori për Hetimin e Korrupsionin në Drejtorinë për Hetimin e Krimit Ekonomik e Financiar, ndaloi ish-gjyqtarin e Gjykatës së Apelit Shkëlqim Miri pasi liroi nga burgu të dënuarin për vrasje Gentjan Doda, kundrejt një ryshfeti prej 30 mijë eurosh.

Ndërsa në shtëpinë e tij gjatë kontrollit, u gjetën 34 mln lekë,  për të cilat Shkëlqim Miri tha se ishin të disa të afërmve të tij.

Në nëntor 2018, Gjykata e Krimeve të Rënda dënoi me 2 vjet e 6 muaj burg gjyqtarin e Apelit Shkëlqim Miri duke e shpallur fajtor për akuzën e korrupsionit.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img