Tirana
clear sky
25.5 ° C
25.5 °
25.5 °
53 %
2.6kmh
0 %
Pre
28 °
Sht
29 °
Die
30 °
Hën
32 °
Mar
35 °
E premte, 18 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Lirohet pas 45 ditësh ekuipazhi i anijes së mbajtur peng nga piratët në Nigeri, pronarët shqiptarë paguan shuma të mëdha parash, baba e bir nisen për në Shqipëri

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a19ec8318eddf8096b5449da393e4f22

Pas 45 ditësh të mbajtur peng nga piratët në Nigeri, është liruar ekuipazhi i anijes “Stevia”.

Mësohet se dy marinarët shqiptarë dhe 6 marinarë ukrainas janë liruar pasi kanë paguar shuma të kosderueshme parash, si kusht për t’u liruar nga piratët.

Pas shumë vështirësive të kaluara për më shumë se një muaj, ekuipazhi ka qëndruar në një spital në Nigeri.

Marinarët Ndoj Shytani dhe Mark Shytani, babë e bir, 55 dhe 26 vjeç, nga Shkodra, tashmë janë nisur drejt Shqipërisë.

Anija ishte ngarkuar me mallra në Kamerun me destinacion portin e Lagos, ku ka rënë pre e piratëve nigerian të cilët nuk kanë rrëmbyer anijen dhe kanë mbajtur peng 8 pjesëtarë të anijes.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img