Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
6.2kmh
0 %
Mar
19 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Lirohet pas 13 vitesh burg në Shqipëri David Brown, skocezi i dënuar për pedofili

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Britaniku David Brown ka lënë qelinë e burgut “302 Mine Peza” në Tiranë pas 13 vitesh pas hekurave me akuzën e pedofilisë.

Brown ishte pjesë e një fondacioni bamirës “Fëmijët e tij”, ku dy fëmijë të mitur dëshmuan se ishin abuzuar seksualisht nga ai. Gjykata e dënoi atë me 20 vite heqje lirie, por ai gjithmonë pretendoi pafajësinë.

Brown përfitoi nga ulja e dënimit për sjellje të mrië, ndërsa mbështetësit e tij shpresonin se ai do të lirohej më herët, pas dyshimeve se dy djemtë që dëshmuan kundër tij “ishin nën presion dhe kishin marë rryshfet”.

Djemtë, sot 22 dhe 26 vjeç deklaruan se kishin pasur presion nga psikologu dhe policia për të dhënë dëshmi të rreme.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img