Tirana
scattered clouds
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
1.5kmh
40 %
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
10 °
Pre
8 °
Sht
2 °
E martë, 18 Janar, 2022
spot_img

Lirohet nga detyra kreu i AKU, Bledar Skënderi, ja kush e zëvendëson (EMRI)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Drejtori i përgjithshëm i Autoritetit Kombëtar të Ushqimit, Bledar Skënderi është liruar nga detyra.

Bëhet me dije se Skënderi është liruar nga detyra si drejtor i AKU, ndërsa është zëvendësuar nga Jeta Deda.

Kujtojmë që një muaj më parë kënderi u kallëzua në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë.

Skënderi është kallëzuar nga Kontrolli i Lartë i Shtetit dhe akuzohet për “shpërdorim detyre”. Ai akuzohet për mosveprim në lidhje me tregtimin e akullores në vendin tonë, me përmbajtje të oksidit të etilenit, një substancë e paautorizuar.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img