Tirana
clear sky
4.5 ° C
4.5 °
4.5 °
93 %
0.5kmh
0 %
Mër
21 °
Enj
22 °
Pre
23 °
Sht
22 °
Die
21 °
E mërkurë, 27 Tetor, 2021
spot_img

Lirohet nga burgu Rezart Taçi, pritet të kthehet në Shqipëri

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Biznesmeni Rezart Taçi është liruar nga paraburgimi në Zvicër rreth 72 orë më parë. Aktualisht ai ndodhet në gjendje të lirë dhe pritet që të kthehet në Shqipëri.

Rezart Taçi u arrestua në datën 10 në Gjenevë të Zvicrës me urdhër të Prokurorisë Publike të kantonit të Gjenevës në Zvicër, për akuzën e “mashtrimit”, “Falsifikimit të dokumenteve” dhe “Falsifikimi i vulave dhe i stampave ose i formularëve”.

Ky hetim, ka nisur thonë burimet pas kallëzimit të dy kompanive, një e regjistruar në shtetin Panamez me emrin “Wallis Trading INC” dhe ajo Holandeze me emrin “Trafigura Beheer Bv”, të cilat me kompaninë Rezart Taçit kishin një marrëveshje tregtare të nënshkruar që në vitin 2009.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img