Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
1kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
28 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Lirohet Ardian Doçaj, dyshohej për pengmarrjen e Jan Prengës

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

3c30c62cdf1c981acd913dedadd92ea8

Gjykata e posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka liruar Ardian Docajn, njëri prej të dyshuarve për pengmarrjen e Jan Prengës.

GjKKO ka vendosur të ndryshojë masën e sigurisë nga “arrest me burg” në “detyrim paraqitje” pas kërkesës që ka bërë avokati i Doçajt, Tonin Prendi.

Ardian Doçaj u vetëdorëzua në polici 19 ditë pas pengmarrjes së Jan Prengës, pasi policia e shpalli në kërkim. Ai ndodhej në Austri dhe u kthye për t’u vetëdorëzuar.

Gjatë seancës gjyqësore për pengmarrjen dhe vrasjen e Jan Prengës ai ka thënë:

“Nuk kam lidhje, si njoh, kurrë nuk kam qenë i dënuar. Nuk i jam shmangur në asnjë moment drejtësisë, kam qenë jashtë shtetit, erdha u vetëdorëzua dhe kërkoj hetimin në gjendje të lirë”

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img