Tirana
clear sky
29.5 ° C
29.5 °
29.5 °
37 %
4.6kmh
0 %
Enj
28 °
Pre
31 °
Sht
28 °
Die
30 °
Hën
28 °
E enjte, 16 Shtator, 2021

Lirimet e bujshme të ditëve të fundit/ Gjonaj: Kemi qenë më të përkushtuar në dhënien e amnistisë

spot_img

Lajme të ngjashëm

d145293c7cf7abaa81a52c21214c6b4a

Ka nisur shqyrtimi i projektligjit për ‘Dhënien e Amnistisë’ në mbledhjen e Komisionit të Sigurisë Kombëtare.

Gjatë fjalës së saj, ministrja e Drejtësisë Etilda Gjonaj ka reaguar edhe për lirimin i disa të dënuarve ditëve të fundit.

Ajo është shprehur se nisur nga këto lirime, kanë qenë shumë të përkushtuar në kriteret e amnistisë që do të jepen.

Sipas Gjonajt, kategori të tilla nuk kanë pasur përfitim deri në një dhe dy vite burg.

 ‘Nisur nga kërkesat e shumta që kam pasur në lidhje me ngjarjet që kanë ndodhur me lirimet e ditëve të fundit kemi qenë shumë të përkushtuar në kriteret e amnistisë që do të japim. Nëse sot nëpër gjykata ka të dënuar me burgim të përjeshtëm, kategori të caktuara nuk kanë pasur përfitim, deri në një dhe dy vite’, tha Gjonaj.

Kujtojmë që brenda pak ditësh  është liruar nga burgu i ish-kreu i bandës së Durrësit Endrit Dokle dhe Sardian Sulejmanin i dënuar me 25 vite burg.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img