Tirana
overcast clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
81 %
1.5kmh
90 %
Enj
12 °
Pre
15 °
Sht
14 °
Die
13 °
Hën
11 °
E enjte, 2 Dhjetor, 2021
spot_img

Liqeni i mbipopulluar, kryetari i Prishtinës publikon FOTON dhe shkruan: Çfarë masash janë këto në Kosovës, kur shkon në Tiranë dhe atje ka mbi 500 raste!?

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

083ef20647e4c1605402879889f7ba19

Kryekomunari i Prishtinës Shpend Ahmeti publikon foton e Liqenit të Tiranës, i cili dje ishte i mbipopulluar, dhe shkruan se masat në Kosovë s’kanë asnjë vlerë kur të gjithë kosovarët mund të vijnë në Tiranë, me mbi 500 raste me Covid-19 në ditë.

“E para ky post nuk është kundër Tiranës! Shpresoj që Prishtinalitë ta vizitojnë sa më shumë. Por çfarë masash janë këto në Kosovë me orë policore kur mundesh me shku në Tiranë e Shqipëri me 546 raste sot. Por nuk mundesh në Prishtinë”, shkruan Ahmeti.

Kujtojmë se Kosova për shkak të rasteve në rritje me infeksion, ka aplikuar karantinë të pjesshme në disa qytete dhe ka ashpërsuar masat. Ndërkohë, sa për foton që shpërndan Shpend Ahmeti, ajo është publikuar dje dhe nga vetë ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, e cila shkruante se pamja e mëposhtme nuk ishte aspak normale për kohën në të cilën jetojmë.

126926156_10160510528922166_9037853011436546446_n.jpg

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img