Tirana
few clouds
21 ° C
21 °
21 °
49 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Liqeni i Fierzës në ditët më të mira, KESH: Prurje mbi nivelet historike, mbulojmë plotësisht nevojat për energji

spot_img

Lajme të ngjashëm

ad58c6a51052b785f4f2a20580cad45c

Moti i kësaj vere ka favorizuar situatën hidrike në vend. Mësohet se  liqeni i Fierzës është në kuoten 286.4m apo rreth 7m më lart se niveli mesatar i shfrytëzimit shumëvjeçar për muajin Gusht.

Prurjet rezultojnë rreth 70 m3/sek, ndërkohë që prurjet mesatare shumëvjeçare për muajin Gusht rezultojnë 46 m3/sek.

Njesoj si për 7 muajt e parë të vitit 2018, edhe gjatë muajit Gusht 2018, KESH po prodhon për të mbuluar plotësisht nevojat e vendit për energji

Gjate Gushtit 2018, KESH do të prodhojë rreth 470,000 MËh apo rreth 80,000 MËh më shumë energji se prodhimi maksimal historik për muajin Gusht.

Me një situatë të tillë KESH ka ndihmuar dhe në situatën ekonomike e cila raportohet sërisht në 4 për qind.

 

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img