Hapësire reklamuese

Aktualitet

Lindita Nikolla-deputetëve demokratë: Jeni të përjashtuar, turp t’iu vijë!

Shkruar nga Newsbomb

Disa deputetë demokratë kanë arritur të futen në seancën plenare edhe pse ishin përjashtuar nga “Etika” dhe nuk lejoheshin të merrnin pjesë në këtë seancë.

Ka qenë kryeparlamentarja Lindita Nikolla e cila ka replikuar me disa prej deputetëve të opozitës të cilët edhe pse të përjashtuar kanë arritur të hyjnë në sallën e parlamentit.

Ajo i fajësoi se janë këta që po provokojnë trazira dhe nuk po lejojnë të zhvillohen seanca plenare normale. Nikolla u është drejtuar atyre se duhet “t’u vijë turp” pasi e dinë që janë të përjashtuar dhe po ndalojnë seancën.

“Turp t’iu vijë juve që e dini që jeni të përjashtuar dhe ndaloni seancën. Juve t’iu vijë turp! Ju lutem jemi në seancë për të diskutuar problemet. Nuk po provokoj, po vazhdoj me seancën, Juve po provokoni”, - u shpreh kryeparlamentarja Lindita Nikolla.

Seanca plenare 5 shkurt

Lexo edhe: Nis seanca plenare, karriget e deputetëve të opozitës bosh, i pranishëm edhe Rama

Lexo edhe: Tensione në hyrje të Kuvendit, deputetët e opozitës përleshen me Gardën

Lexo edhe: Deputetët e opozitës futen me forcë në Kuvend, Bardhi hedh një send drejt Ramës

Lexo edhe: Mes kaosit dhe zhurmuesve, seanca plenare mbyllet për 15 minuta

Lexo edhe: Bardhi: Në seancë ishte dhe koka e inceneratorëve, bashkëpunëtori i Ahmetaj

Lexo edhe: PAMJET: Tymuese e kapsolla drejt Policisë, nis protesta e opozitës para Parlamentit

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese