Tirana
clear sky
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
73 %
2.6kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Lindi fëmijën e tretë pak ditë më parë, Covid-19 i merr jetën nënës 28 vjeçare nga Korça, dje mjekët shpresuan se po përmirësohej

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0e2bafc113469bfde43b7be74a9ee55c

Një 28 vjeçare me Covid-19 ka ndërruar jetë mbrëmjen e djeshme në spitalin “Shefqet Ndroqi” në Tiranë. Nga spitali është mësuar pak më parë për ngjarjen e rëndë.

Bëhet me dije se 28 vjeçarja ishte nga Korça, dhe për shkak të gjendjes së rënduar është dërguar në Sanatorium. Ajo ishte futur në intubim prej 2 ditësh por fatkeqësisht ka ndërruar jetë.

E reja ishte nënë e 3 fëmijëve, ndërsa pak kohë më parë kishte sjellë në jetë një prej fëmijëve. Rasti i 28 vjeçares nga Vloçishti i Korçës është raportuar edhe më herët, pasi ajo lindui fëmijën dhe u kthye sërish në Sanatorium.

Mjekët dje kanë qenë optimistit për përmirësimin e gjendjes shëndetësore të saj, por fatkeqësisht një komplikacion i mori asaj jetën. Nuk dihet nëse ajo vuante nga sëmundje të tjera.

Më shumë

spot_img
spot_img