Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
6.2kmh
0 %
Mar
19 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Linda Rama iu bashkohet grave më të njohura në vendin tonë, japin një mesazh për 8 Mars (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4ac416512e48c4b34312f7b546eee5f0

Në videon e ideuar nga aktivistë të të drejtave të njeriut në Shqipëri, kanë marrë pjesë disa nga gratë më të njohura në vendin tonë.

Mes tyre është edhe gruaja e kryeministrit, Linda Rama. Videoja ka mesazhe sensibilizuese me në fokus promovimin e brezit të ri të vajzave.

“Iu bashkova me shumë kënaqësi videos ndërgjegjësuese në kuadër të fushatës #hapiudhëvajzave”, nëpërmjet së cilës përcjellim mesazhin se çdo grua apo vajzë e suksesshme sot me arritjet e saj mund të mbështesë brezin e ri të vajzave që po rriten”,- tha ministrja e Arsimit, Evis Kushi.

Në video shihen bashkëshortja e kryeministrit Edi Rama, Linda Rama, deputetja Rudina Hajdari, kandidatja për deputete, inxhinierja Luljeta Bozo, apo dhe aktoret e njohura Marjana Kondi dhe Ema Andrea. 

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img