Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0.5kmh
90 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Lind nëna shtatzënë me koronavirus në Greqi, del përgjigja e testit të foshnjes

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

7e501a435270bbbd7f96866439cc518b

Një 24 vjeçare në Greqi, e infektuar me koronavirus, ka lindur ditën e djeshme, duke i dhënë jetë një djali.

Sipas raportimeve të spitalit, nëna dhe fëmija ndodhen në gjedje të mirë shëndetësore.

Fëmija lindi në spitalin Attikon, ku nëna qëndrontë e shtruar, raporton Greek City Times.

24 vjeçarja ka edhe sëmundje të zemrës, ndërsa po mbahet nën vëzhgim nga mjekët, për të parë nëse do të ketë ndërlikime pas lindjes.

Lajmi i mirë vjen nga foshnja, pasi rezultati i parë pas analizës për koronavirus ka dalë negativ.

Sipas Greek City Times, mjekët do të presin 48 orë për të pritur edhe rezultatin e vaksinës së dytë, por shpresat janë të mëdha që nëna të mos e ketë transmetuar koronavirusin te foshnja.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img