Tirana
scattered clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
65 %
1kmh
40 %
Sht
23 °
Die
29 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

Lili Këlliçi – Shuhet në moshën 89-vjeçare solistja e parë e Ansamblit Popullor

spot_img

Lajme të ngjashëm

Lili Këlliçi është një ndër të parat balerina që jetën e vet artistike e lidhi me botën e artit koreografik, duke filluar me grupin e valleve në Shtëpinë e Pionierit Tiranë, në Filarmoninë shqiptare, në Estradën e Shtetit dhe në Ansamblin e Këngëve dhe Valleve Popullore.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img