Tirana
few clouds
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
47 %
2.6kmh
20 %
Die
23 °
Hën
23 °
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
E diel, 2 Tetor, 2022

Lihet në burg Bledar Zeneli, përlotet në gjykatë: Kam cituar Kuranin, nuk kam nxitur terrorizëm

spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjykata e Posaçme ka lënë  në burg pa afat Bledar Zenelin, i cili është akuzuar për “nxitje, thirrje dhe propagandë për kryerjen e veprave me qëllime terroriste” dhe “nxitje të urrejtjes ose grindjeve”.

Teksa trupa dha dënimin Zeneli u përlot në sallën e gkyqit, teksa mohoi akuzat që janë bërë në drejtim të tij.

Përmes avokatit, ai tha se në rrjetet e tij sociale kishte publikuar citate të Kuranit, si edhe citime të imamëve të ndryshëm dhe nuk kishte nxitur terrorizëm.

 

 

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img