Ligjvënësit amerikanë rrëzojnë pretendimet e Trump: Nuk ka patur përgjime

Publikuar tek: bota, më 15:41 17-03-2017 Ligjvënësit amerikanë rrëzojnë pretendimet e Trump: Nuk ka patur përgjime

Ligjvënësit amerikanë kanë rrëzuar sot pretendimet e presidentit, Donald Trump, se Trump Tpëer është përgjuar me urdhër t ëish-prsidentit Barack Obama.

Vetë kryetari i komitetit të inteligjence, republikani Devin Nunes ka shtuar duke thënë se nuk mendon të ketë pasur përgjim në Trump Toëer.

Nga krahu rival i demokrateve, akuzat e Trumpit në cilësinë e Presidentit të Shteteve të Bashkuara janë thellësisht shqetësuese.

Ndërkohe, të dy krahët politikë kanë ushtruar presion ndaj kreut të FBI-se që të paraqesë të gjitha provat që mbështesin ose rrezojnë pretendimet e Trumpit për përgjime.

Në datën 20 mars pritet edhe dëshmia e shefit të FBI-se dhe atij të Agjencisë Kombëtare të Sigurisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pastori gjen diamantin 706 karat, nuk do e besoni çfarë bën me të (Foto)
Kush janë “Djajtë e Zinj”, komandot me mision ekzekutimin e liderit të ISIS »
Article Logic
Execution time: 0.011877059936523
array(1) { ["section"]=> string(78) "ligjvenesit-amerikane-rrezojne-pretendimet-e-trump-nuk-ka-patur-pergjime-72265" }