Tirana
clear sky
13 ° C
13 °
13 °
88 %
1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
20 °
Enj
18 °
Pre
20 °
E hënë, 10 Maj, 2021
spot_img

Ligji ua ndalon të drejtën e votës, por të infektuarit me COVID mund të bëhen “bombë biologjike” në 25 prill, asnjë nuk merr përsipër verifikimin e tyre

spot_img

Lajme të ngjashëm

Personat e infektuar me koronavirus janë të ndaluar nga ligji që të votojnë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit.

Por deri më tani asnjë institucion nuk e ka marrë përsipër verifikimin e tyre, duke bërë që këta persona ta kenë vetë në dorë se çfarë do të bëjnë në 25 prill.

Pra, të infektuarit mund të dalin nga shtëpia dhe të paraqiten në qendrën e votimit për të hedhur votën e tyre, duke u kthyer në një “bombë biologjike” për qytetarët e tjerë.

Drejtoresha e Institutit të Shëndetit Publik, Albana Fico, u shpreh se personat e infektuar duhet të mos paraqiten në qendrat e votimit, ndërkohë që për policinë bëhete dhe më e vështirë gjurmimi i këtyre qytetarëve, pasi vetëm në Tiranë janë 19 mijë të infektuar.

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img