Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
73 %
0kmh
0 %
Mar
39 °
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
40 °
Sht
34 °
E martë, 27 Korrik, 2021

Ligji për Arsimin e Lartë, Komisioni në Kuvend rrëzon dekretin e Nishanit

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

59fbef77161efef222ae533357af2ba9

Komisioni për Edukimin në Kuvend ka rrëzuar dekretin e presidentit Bujar Nishani për Ligjin e Arsimit të Lartë.

Ligji u miratua nga Kuvendi me 78 vota të mazhorancës, por presidenti Nishani nuk e dekretoi, duke i sugjeruar Kuvendit të bënte ndryshime, kryesisht sa i përket autonomisë së universiteteve publike dhe trajtimit të studentëve.

LEXO EDHE: NISHANI KTHEN NE KUVEND LIGJIN PER ARSIMIN E LARTE

Më shumë

spot_img
spot_img