Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
57 %
4.6kmh
20 %
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
26 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

Ligji i ri për zyrtarët, ja sa i rritet rroga presidentit

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pritet të sjellë ndryshime ligji i ri për pagat e zyrtarëve të lartë të administratës.

Ky ndryshim do të bëjë së presidenti i Koovës do të jetë njeriu më i paguar. Lajmi për rritjen e pagave është konfirmuar edhe nga edhe ministri i Administratës Publike, Mahir Yagcilar, i cili konfirmoi se së shpejti një ligj i tillë do të shkojë në Qeveri.

“Kjo do të rregullohet me ligjin e zyrtarëve publik ku prapë do të saktësohen hyrja në këto institucione dhe mënyra e funksionimit të zyrtarëve, masat disiplinore, performanca, zhvillimi karrierës dhe shumë çështje tjera që kërkohen me Ligjin e punës”, është shprehur Yagcilar.

Me ligjin e ri, Thaçi do t’i rritet paga me 25% më shumë, pagë e cila aktualisht shkon te 2 mijë e 873 euro për muaj.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img