Ligji anti-duhan në Shqipëri, reagon ministri i Bashës: Niveli i ndërhyrjes është i ulët

Publikuar tek: aktualitet, më 10:41 31-05-2017 Ligji anti-duhan në Shqipëri, reagon ministri i Bashës: Niveli i ndërhyrjes është i ulët

Ministri i ri i Shëndetësisë, Arben Beqiri ka ngritur në nivel shqetësimi çeshtjen e zbatueshmërisë së ligjit anti-duhan.

Ai jep alarmin se zbatimi i ligjit është shumë i ulët dhe se niveli i ndërhyrjes po ashtu lë për të dëshiruar.  

“Niveli i ndërhyrjes është shumë i ulët, ndaj duhet të arrijmë të kontrollojmë duhanpirjen në vendet publike sepse një cigare redukton 17% të oksigjenit”, tha ministri i ri i Shëndetësisë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Veliaj bën bilancin: Në dy vjet, 6 herë më shumë investime se sa në kohën e Bashës
Kanosi farmacisten me sopatë dhe i shkatërron raftin e ilaçeve, arrestohet 43-vjeçari nga Kavaja »
Article Logic
Execution time: 0.011603116989136
array(1) { ["section"]=> string(92) "ligji-anti-duhan-ne-shqiperi-reagon-ministri-i-bashes-niveli-i-nderhyrjes-eshte-i-ulet-80647" }