Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
58 %
2kmh
0 %
Mër
22 °
Enj
18 °
Pre
21 °
Sht
23 °
Die
20 °
E martë, 18 Maj, 2021
spot_img

Ligjet e Trump nuk e lejuan të takojë babain, 13-vjeçarja tenton të vetëvritet me karikuesin e telefonit, mjekët do i heqin aparaturat që e mbajnë në jetë (MESAZHI PREKËS I TË ATIT)

spot_img

Lajme të ngjashëm

ab5aae826782de78e8269671972737e3

Një histori shume prekëse ka ardhur nga ana tjeter e Atlantikut në SHBA. 13-vjeçarja Haidi Gamez nga Hondurasi ka tentuar t’i japë fund jetës se saj pasi humbi të emën dhe nuk takonte dot babain prej 2 vitesh.

Haidi Gamez, jetonte në Honduras dhe ishte vetëm 10 vjeçe kur humbi të ëmën nga diabeti. Në atë kohë, babai i saj, Manuel Gamez vendosi që ta dërgonte ate në Amerike pasi kushtet e jetesës i kishin shume të veshtira. Haidi Gamez fitoi azil në Amerikë në qytetin e New Island dhe priste me padurim që të ribashkohej me babain e saj. Për shkak të ligjit të presidentit Trump, për emigrantët babai i saj tentoi të kalonte 3 herë në Amerikë por u arrestua nga autoritetet amerikane sa herë që e provoi të kalonte kufirin.

Ndërsa vajza e re e trishtuar dhe në vetmi, ku prej 2 vitesh nuk takonte të atin mori një vendim që i kushtoi jetën. Ajo lidhi veten me karikuesin e telefonit dhe ra në koma. Pas shumë perpjekjesh dhe presion nga mediat amerikane babai i saj mori leje të veçantë për të vizituar të bijën në spital. Asaj do i hiqen aparaturat që e mbajnë në jetë ditën e mërkurë pasi financiarisht babai i saj nuk i mbulon dot shpenzimet e spitalit.

Babaj postoi një fotografi që ka prekur të gjithë ata që e kanë parë duke i dhenë lamtumiren e fundit vajzës se tij.

“Eshte shume e veshtirë që të të them lamtumirë princesha ime. Jam i sigurt që nga parajsa do me japësh fuqi dhe dashuri që të vazhdoj të jetoj…,” shkruan në postim Manuel Gamez.

Politika e ashpër e Donald Trump duket se ka shkaktuar shumë trishtim dhe vuajtje në shumë familje emigrantësh.

9999999999999.jpg

190717215637-heydi-gamaz-02-super-169.jpg

190717215642-heydi-gamaz-03-super-169.jpg

190717215650-heydi-gamaz-07-super-169.jpg

 

 

 

 

spot_img

Më shumë

spot_img
spot_img