Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
33 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Lideri suprem i Iranit poston foton e frikshme, Trump luan golf nën hijen e avionit bombardues, Twitter-i e bllokon

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

49bd2fd78464d38657c7137aff51d4ee

Pas ish-presidentit Donald Trump është faqja e zyrës së udhëheqësit supreme Iranian, Ali Ali Khamenei ajo që pezullohet momentalisht nga Twitter.  

Postimi i fundit, ku shihej një fotomontazh i Trump duke luajtur golf nën hijen e një aeroplani lufte.

Fotografia shoqërohej me një premtim për të marrë hak për një sulm vdekjeprurës të dronit 2020 që ish-presidenti amerikan urdhëroi.

“Hakmarrja është e pashmangshme. Vrasësi i Soleimani dhe njeriu që dha urdhrat duhet të përballen me hakmarrje. Hakmarrja mund të ndodhë në çdo moment,” shkruhej në statusin e saj.

Postimi në llogarinë Tëitter të enjten vonë paralajmëroi se nuk kishte shpëtim nga shpagimi për sulmin e SHBA jashtë aeroportit të Bagdadit, i cili vrau shefin e operacioneve të huaja ushtarake të Iranit, gjeneralin Qassem Soleimani dhe togerin e tij iranian.

Sidoqoftë, zyra e Khamenei drejton disa llogari, duke përfshirë llogarinë e tij kryesore, të cilën ai rregullisht e përdor për të kërkuar shkatërrimin e shtetit hebre.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img