Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
5.1kmh
90 %
Hën
11 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Lideri i opozitës ruse u dërgua në Berlin në gjendje të rëndë, flet zëdhënësi i qeverisë gjermane: Ka shumë dyshime se është helmuar

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

f0ae0bb73cf49e3d453daeb3bcd6d113

Zëdhënësi i qeverisë gjermane Steffen Seibert në një konferencë për shtyp ditën e sotme ka hedhur poshtë atë që thuhet në media se kreu i opozitës ruse Alexei Navalny ditën që ndodhi ngjarja ishte i ftuar nga ai.

Seiber është shprehur se ekziston mundësia që Navalny të jetë helmuar, i cili aktualisht po kurohet në Charite të Berlinit.

“Ne kemi të bëjmë me një pacient, i cili ka të ngjarë të jetë helmuar. Dyshojmë se është helmuar, për fat të keq ka disa shembuj në historinë e rusis që tregojnë pikërisht këtë,” është shprehur Seibert.

Kujtojmë që Alexei Navalny 4 ditë më parë ishte duke udhëtuar me avion, por në një moment nuk është ndjerë mirë dhe avioni ka bërë ulje urgjende. Ai u shtrua në spitalin e Omsk në gjendje të rënë.

Më pas Navalny u dërgua në Berlin, për kurim më të specilaizuar, pas ftesës së kancelares Angela Merkel.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img