Tirana
clear sky
-0.5 ° C
-0.5 °
-0.5 °
51 %
4.1kmh
0 %
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
Mar
4 °
Mër
3 °
E shtunë, 22 Janar, 2022

Lideri i opozitës ruse Alexey Navalny dënohet me disa vite BURG; theu dënimin me kusht të vitit 2014

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Lidri i opzoitës ruse, Alexey Navalny është dënuar me 3.5 vite burg, pasi akuzohet se theu dënimin me kush që kishte marrë në vitin 2014.

Atë kohë Navalny u dënua për përvetësim dhe pastrim parash, por ai vetë pretendonte se janë politike.

Kujtojmë që Navalny për pak humbi jetën pasi u helmua me agjent nervor Novichok, por fatmirësisht u mundi të mbijetojë. Ai u kurua dhe u mbajt në trajtim mjekësor në një spital në Gjermani, por para disa ditësh vendosi që të kthehet në Rusi, pavarësisht paralajmërimeve.

Sapo mbërriti në Rusi ai u arrestua. Pas arrestimit të tij protesta masive u zhvilluan në Rusi, me mijëra qytetarë të arrestuar, ndër to dhe gruaja e Navalnyt.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img