Tirana
clear sky
21.5 ° C
21.5 °
21.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Pre
35 °
Sht
36 °
Die
38 °
Hën
36 °
Mar
37 °
E premte, 1 Korrik, 2022
spot_img

Liderët e Ballkanit Perëndimor me deklarata të ashpra në samitin e BE, udhëheqësi i Bosnjës: Pa status kandidat i themi lamtumirë marrëveshjeve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Liderët e Ballkanit Perëndimor kanë dhënë kritika të ashpra në samitin e BE në Bruksel.

Udhëheqësi serb i Bosnjës Milorad Dodik, është shprehur se nëse Bosnja dhe Hercegovina nuk merr statusin e vendit kandidat për në BE në samitin e sotëm, asgjë nuk do të bëhet për marrëveshjen e arritur ditët e fundit në Bruksel ndërmjet Presidentit të Këshilli Evropian, Charles Michel dhe forcave të ndryshme politike boshnjake.

albsig

spring

“Nëse Bosnja dhe Hercegovina nuk merr statusin e vendit kandidat, si Ukraina, do të jetë një mashtrim dhe kjo marrëveshje do të mbetet një letër e vdekur”, tha Dodik.

Kujtojmë që edhe kryeministri Edi Rama më herët tha se është turp për BE që Bullgaria po mban peng procesin integrues të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_imgspot_img
spot_img
spot_img