Tirana
overcast clouds
6.5 ° C
6.5 °
6.5 °
87 %
2.1kmh
100 %
Pre
11 °
Sht
11 °
Die
11 °
Hën
10 °
Mar
8 °
E premte, 27 Janar, 2023

LIBRA kërkon anulimin e udhëzimit të KQZ: Po na bllokojnë pjesëmarrjen në zgjedhje, kërkojnë 10 mijë firma

spot_img

Lajme të ngjashëm

Partia Lista e Barabartë ka denoncuar udhëzimin e ri të nxjerrë nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve, që sipas saj është bërë vetëm për të penguar pjesëmarrjen në zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit.

LIBRA e drejtuar nga Ben Blushi kanë dorëzuar sot në KQZ anulimin e aktit që ata e konsiderojnë joligjor dhe kundër tyre.

“KQZ po kërkon të bllokojë pjesëmarrjen e LIBRA në zgjedhjet e 18 qershorit. Argumenti i tyre është antiligjor. Në këto kushte, ne duhet të mbledhim të paktën 10.000 firma për t’u rregjistruar në këto zgjedhje”, thuhet në reagim teksa publikohet edhe kërkesa e plotë.

Megjithatë, kreu i KQZ-së, Denar Biba ka mohuar që të ketë ndonjë plan kundër LIBRA-s, duke theksuar se vendimi për regjistrimin e saj si parti në zgjedhjet e 18 qershorit do të merret nesër.

Më shumë


spot_img
spot_img