Libani nuk gjen qetësi, shpërthen depo e armëve, disa të plagosur

Publikuar tek: bota, më 17:20 22-09-2020 Libani nuk gjen qetësi, shpërthen depo e armëve, disa të plagosur

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditëm e sotme në Liban, ku ka shpërthyer një depo armësh.

Mediat e huaja bëjnë me dije se nga shpërthimi kanë mbetur të plagosur disa persona. Autoritetet libaneze thanë se shpërthimi i sotëm ishte shkaktuar nga një difekt teknik.

Kujtojmë që rreth një muaj më parë në Liban, Bejrut pati një shpërthim masiv në një port, ku u shënuan rreth 150 viktima, ndërsa u plagosën 5 000 persona.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aktori Silvester Stallone humb njeriun e tij më të shtrenjtë
SHBA vendos rekord, kalon 7 mln infektive dhe mbi 200 mijë viktima nga Covid-19 »
Article Logic
Execution time: 0.012757062911987
array(1) { ["section"]=> string(70) "libani-nuk-gjen-qetesi-shperthen-depo-e-armeve-disa-te-plagosur-221272" }