Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
51 %
2.1kmh
0 %
Mar
23 °
Mër
23 °
Enj
23 °
Pre
26 °
Sht
18 °
E martë, 4 Tetor, 2022

Lia e majmunit i afrohet Shqipërisë, konfirmohet rasti i parë në Malin e Zi

spot_img

Lajme të ngjashëm

Është konfirmuar në Malin e Zi rasti i parë i lijës së majmunit.

Bëhet me dije se i infektuari është një shtetas malazez dhe se gjendja e tij shëndetësore momentalisht është shumë e mirë.  Mali i Zi i është bashkuar listës së 79 vendeve ku është regjistruar kjo sëmundje.

“Janë njoftuar të gjitha institucionet kompetente në përputhje me protokollet kombëtare dhe ndërkombëtare”, thuhet në njoftim.

Më shumë


spot_img
spot_img

spot_img