Tirana
light rain
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
87 %
3.6kmh
100 %
Mar
11 °
Mër
11 °
Enj
15 °
Pre
17 °
Sht
13 °
E martë, 28 Mars, 2023

Lëvizte me armë zjarri dhe municion luftarak në makinë, arrestohet 45 vjeçari në Shijak

Lajme të ngjashëm

Një 45 vjeçar është arrestuar nga Policia e Shijakut, pasi lëvizte me armë zjarri dhe municion luftarak në makinë.

Bëhet me dije se në pranga ka rënë shtetasi me iniciale A. Q., 45 vjeç, banues në Shijak, i cili akuzohet për veprën penale: “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”. Gjatë kontrollit të mjetit, efektivët zbuluan dhe sekuestruan një armë zjarri dhe municion luftarak.

Njoftimi i Policisë:

Shijak/Vijojnë kontrollet “blic”, për evidentimin dhe goditjen e paligjshmërive.

Finalizohet operacioni policor i koduar “Hidden”, evidentohet dhe goditet një tjetër rast i armëmbajtjes pa leje.

Sekuestrohen një armë zjarri pushkë dhe një sasi municioni luftarak, vihet në pranga poseduesi.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Shijak, në vijim të kontrolleve “blic”, të ushtruara në ambiente të ndryshme, me qëllim evidentimin dhe goditjen e paligjshmërive, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative për një shtetas që mbante armë zjarri pa leje, organizuan dhe finalizuan operacionin policor të koduar “Hidden”, si rezultat i të cilit u arrestua në flagrancë shtetasi:

-A. Q., 45 vjeç, banues në Shijak, për veprën penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”.

Bazuar në informacionet e siguruara në rrugë operative, shërbimet e Policisë kanë ushtruar kontroll në banesën e këtij shtetasi, ku kanë gjetur të fshehur një armë zjarri pushkë dhe një sasi municioni luftarak, të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Durrës, për veprime të mëtejshme.

Më shumë