Tirana
clear sky
26.5 ° C
26.5 °
26.5 °
57 %
2.1kmh
0 %
Mar
35 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
37 °
Sht
33 °
E martë, 22 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Lezhë/ Temperaturat e larta dëmtojnë linjat e tensionit, gjysma e qytetit pa energji

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

2b293eb3d0b584c60b49712c35e797c3

Gjysma e qytetit të Lezhës ndodhet e zhytur në errësirë për shkak se temperaturat e larta gjatë ditës kanë dëmtuar linjat e tensionit të mesëm.

Që prej orës 14:00 të mesditës së sotme, gjysma e qytetit nuk është furnizuar me energji elektrike si pasojë e këtij defekti. Ende nuk dihet se kur do të rikthehet sërish energjia në qytet. 

Lexo edhe: Zjarr në malin pranë Shëngjinit, përhapen flakët me shpejtësi dhe rrezikojnë 2 banesa

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img